Dekorativne posude za kišobrane
21.2.2013.
Najčešće rešenje je da se kišobrani drže u posudi pored ulaznih vrata, uglavnom sa unutrašnje stane stana, mada ih, ako vam to ambijent dozvoljava, možete staviti i sa spoljašnje. Posude mogu biti od različitih materijala: plastike, drveta ili čak metala. Mi vam savetujemo da potražite i one koje su od nikla, jer će se naročito u srebrnoj ili zlatnoj boji odlično uklopiti u čitav ambijent. Jedno od veoma maštovitih rešenja dizajnera jesu i posude rađene od mreže, tako da će dizajn vašeg kišobrana biti vidljiv.
Ukoliko živite u kući, onda imate i mnogo više prostora, pa vam se na taj način pružaju i još zanimljivija rešenja. Osim što pored ulaznih vrata, sa unutrašnje strane, možete postaviti neku od posuda koja je predviđena za odlaganje kišobrana, možete se odlučiti i za kupovinu zanimljivog stalka, čime će svaki kišobran imati svoj zaseban deo, a što je najvažnije stajaće dno je urađeno od kavalitetnih materijala, pa vam ni mokar kišobran neće uništiti ili pokvasiti pod u vašem domu.
Da li ste razmišljali da kišobrane držite u drugom kišobranu? U pitanju je veoma zanimljiv model posude, u obliku poluotvorenog kišobrana, u koju možete staviti prave kišobrane. Ovo može biti veoma dobro rešenje, naročito ako živite u manjem stanu, jer će sam dizajn učiniti da čitav prostor dobije veseliju i drugačiju notu.
Iako se danas kišobran, što mu i sam naziv govori, uglavnom korsiti za zaštitu od kiše, ili čak i kao modni detalj, prvobitno je nastao kao sredstvo za zaštitu od sunca. Još u XVI veku, prvi kišobrani su pravljeni od kože, a nakon toga i od drugih materijala. Interesantno je da su tek u XIX veku i zvanično počeli da se razlikuju od suncobrana, pa su se tada pojavili i prvi ženski kišobrani.
Izvor: Halo oglasi