Ugradni ili hidromasažni - izaberite vaš bazen za ovo leto
Vreli letnji dani, koji su nam odavno stigli, uvek nas motivišu da, ukoliko živimo u dvorištu, napravimo sebi malu oazu u kojoj ćemo najviše uživati. Svakako, za većinu nas najveća želja je bazen!
Zavisno od veličine dvorišta koje posedujete, možete se odlučiti za ugradnju neke vrste bazena, koji svakako predstavlja uživanje za celu porodicu. Ukoliko je dvorište manje, veliki bazen može da zameni đakuzi ili kako ga nazivaju - hidromasažni bazen, koji će učiniti da se opuštate i rashlađujete istovremeno, tokom vrelih letnjih dana.
Prilikom odabira potrebno je pažnju usmeriti na kvalitet bazena, izvođača sa dugom tradicijom rada u oblasti ugradnje bazena, kako zbog kvalitetne ugradnje tako i zbog garancije koju vam takav izvođač može pružiti.
Nakon ugradnje, zatražite savete od izvođača koji su važni da bi se bazeni kvalitetno održavali, jer od toga zavisi da li ćete bezbrižno uživati sa vašom porodicom.
Ugradni bazeni
U prodaji postoji čitav niz bazena, različitih dimenzija, oblika, sa različitim oblogama i završnim radovima. Najčešće se traže bazeni za brzu ugradnju. Nakon odluke i uzimanja dimenzija vaše je da odaberete vrstu bazena i materijal koji umnogome zavise od sredstava koja ste namenili za ovu namenu. Postoje polumontažni bazeni sa lajnerom, obloženi folijom po želji, betonski...
Hidromasažni bazeni
Sve je veća potražnja na tržištu za hidromasažnim bazenima zbog lakše i brze ugradnje u manjim dvorišnim prostorima kao i na terasama. Nekada su hidromasažni bazeni bili cenovno nedostižni i mogli su se pronaći najviše u spa centrima. Velikom ponudom đakuzi bazena na tržištu kao i napretkom u tehnologiji izrade istih, postali su cenovno mnogo dostupniji kupcima. Kod hidromasažnih bazena (tzv đakuzi bazena) pažnju treba usmeriti na kvalitet materijala i opreme koja se nudi, kao i na kvalitet ugradnje. Kod materijala, postoje razlike u kvalitetu obloge kade, mlaznica i ostale opreme koja je ugrađena. Raznovrstan dizajn obezbeđuje svakom kupcu mogućnost da odabere model koji će se najbolje uklopiti u dvorišni prostor.
Čista i bistra voda uz redovno korišćenje sredstava za dezinfekciju
Za bezbrižno uživanje u bazenu potrebno je da redovno koristite sredstva za dezinfekciju vode i pumpu s filterima jer ćete, u suprotnom, morati više puta da praznite bazen tokom sezone. Kako biste to izbegli, na svakih sedam dana stavljajte tabletu za pročišćavanje vode i hlor. Na taj način voda u vašem dvorišnom bazenu biće čista i bez algi, a kao najpogodnije sredstvo za dezinfekciju vode i njenu zaštitu od razmnožavanja bakterija i algi prodavci preporučuju maxi kombinovane hlorne tablete. Takođe, voda u bazenu biće čista i prozirna samo ako su sastojci u hemijskoj ravnoteži, zbog čega će vam biti potrebno i sredstvo za povećanje pH vrednosti vode.
Detaljnu ponudu i informacije o ugradnji bazena pogledajte na sajtu Pool service
SAVETI ZA ČISTIJU VODU
– Sadržaj hlora u vodi uvek treba da bude u granicama 0,5-1,0 mg/l. Ukoliko je sadržaj hlora manji od ovog, lako može da opadne na vrednost 0, kada prestaje dezinfekcija.
– PH vrednost uvek treba da bude u granicama 7,2–7,6. Ako je pH previše velika, sredstva za hlorisanje gube efikasnost, voda postaje mutna i zagađena algama.
– Bazen van upotrebe uvek treba prekriti da bi se zaštitio od lišća, insekata i ostalih nečistoća. Površinu vode i dno treba redovno čistiti mrežom za skidanje nečistoća.